Podniknú Spojené Štáty útok na Venezuelu pred alebo po bombardovaní Iránu?
V tom je vlastne jediná nejasnosť. Invázia Venezuely je iba otázka času a ten pravý čas bude určený nevyhnutnosťou. Nie je tajomstvom, že Spojené štáty to majú namierené na Venezuelu a ak žijete v Amerike chápete prečo. Chavez a jeho najlepší priateľ Castro by mali podľa názoru Američanov, Kongresu a Bieleho Domu byť eliminovaní.
Figel Castro je odjakživa bugymen pred prahom Ameriky a Chavez je vinný z rovnakých zločinov ako bol obviňovaný Castro, počas života väčšiny Američanov, z dôvodu ich úzkych vzťahov. Hlavno-prúdové médiá ochotne slúžiace vláde ponúkajú Američanom prenikavé vysvetlenia každý jeden deň. Je len veľmi málo ukrutností a zlých skutkov, z ktorých by títo dvaja takzvaní komunistickí diktátori neboli každodenne obviňovaní. Zavádzajúca a propagandistická kampaň proti Chavezovi nie je obmedzená len na hlavno-prúdové médiá, je všadeprítomná. Webové stránky, blogy, takzvané nezávislé médiá, bary, reštaurácie, kancelárie, obchody, kdekoľvek sa stretne akokoľvek malá skupinka amerických zástancov súčasnej politiky aby rozoberali politiku. Castro je starý a chorý a Američania sa rozhodli, že už viac nie je hrozbou. Američania spokojne vyčkajú kým zomrie prirodzenou smrťou.
Sadam Husain je mŕtvy, už nie je viac hrozbou. Dokonca aj Osama Bin Ladin ja v súčasnosti skôr mýtickou postavou ako skutočnou hrozbou. Je starý a navyše ľudia o ňom nechcú už viac počuť. Avšak potrebujú niekoho nenávidieť a terorizovať .... a je to Chavez, nový bugymen pre Ameriku.
Prečo by sa vláda Spojených Štátov púšťala do diskreditácie Chaveza, keď je demokraticky zvolený prezident, s väčšou domácou a dokonca aj zahraničnou popularitou ako žiadny iný líder na svete v histórii? A prečo prosím vás by Spojené Štáty mali vojensky napadnúť krajinu, ktorej sa tak dobre darí a je tak veľmi spokojná so svojim zvoleným lídrom? Ale ešte väčšou otázkou pre väčšinu z vás je, prečo by Američania mali ostať sedieť so založenými rukami a dovoliť Georgovi Bushovi - pravdepodobne najnenávidenejšiemu človeku na planéte, ďalej na nich a celom svete šíriť lži a podvod. Dúfam, že sa mi to podarí objasniť v nasledujúcich odstavcoch.
Prvá vec, ktorú je potrebné pochopiť je, že Spojené Štáty sú hlboko zainteresované vo všetkom čo sa vo svete deje a to z jediného dôvodu, chrániť americké záujmy a národnú bezpečnosť. Zadefinovať americké záujmy a národnú bezpečnosť nie je také ťažké. Jednoducho to znamená zaistiť, že Amerika má pod kontrolou všetky svetové zdroje potrebné na zabezpečenie extravagantného životného štýlu, ktorému tak privykli a vojensky zničiť každého, kto ohrozí ich politickú, ekonomickú a náboženskú nadriadenosť.
To znamená kontrolovať svetové ropné rezervy. Pamätaj, povedali sme „kontrolovať", nie vlastniť alebo používať. Slovo kontrolovať je veľmi dôležité k pochopeniu tohto článku.
Invázia Iraku nasledovala po masívnej mediálnej kampani vlády Spojených Štátov, vedenej v hlavno-prúdových médiách, dizajnovanej aby presvedčila Američanov, že Sadam Husain bol tyran a diktátor ubližujúci irackým občanom, mučiaci a vraždiaci nevinných civilistov z čistého potešenia, a že vyvíja „ZBRANE HROMADNÉHO NIČENIA" proti Amerike a susedom na blízkom východe. Americký ľud dovolil a dokonca aplaudoval ilegálnej invázii Iraku, prezentovanej ako snahu priniesť demokraciu a slobodu úbohému sužovanému národu Iračanov a tak aj zmariť Sadamové plány udrieť na Ameriku. Teraz už vieme, že to bola lož; všetko to boli lži, ale aj tak po viac ako štyroch rokoch je takmer 200 000 amerických vojakov stále v Iraku.
665 000 nevinných Irackých občanov zahynulo a cez 2 000 000 žije v exile v susedných krajinách. Približne 3 500 príslušníkov americkej armády je mŕtvych a viac ako 30 000 je zranených s trvalým postihnutím. Ale Amerika teraz konečne má irackú ropu,
ktorú tak potrebovali, že? A možno nie.
Ešte stále nebola v Iraku podpísaná dohoda dávajúca Spojeným Štátom prístup k rope a za posledné štyri roky jej Spojené Štáty vyviezli z Iraku len relatívne malý objem ako dôsledok povstaleckého odporu a teroristov, (známych aj ako iracký bojovníci za slobodu), vyhadzujúcich do vzduchu ropné inštalácie a ropovody rýchlejšie, ako ich Spojené Štáty stíhajú opravovať. Skutočnosť je tá, že Spojené Štáty nebudú nikdy schopné extrahovať
dostatočne veľa ropy z Iraku, aby obhájili cenu platenú za vedenie vojny, takže otázka stojí prečo v nej pokračovať a aký je skutočný cieľ?
Ak pozeráte správy iste postrehnete, že takmer každý deň sa situácia v Iraku zhoršuje. Taktiež Palestína je kvôli Hamasu v totálnom chaose, Hamasu, ktorého vláda bola demokraticky zvolená a Spojenými Štátmi označená za teroristickú organizáciu jednoducho preto, lebo Hamas nesúhlasí z politikou Spojených Štátov ilegálnych invázií cudzích štátov, zabíjaním ich občanov a lúpežou ich nerastných surovín. Rovnako môžeme vidieť ďalšiu vojnu vedenú v Libanone. Afganistan je v zmätku a situácia sa zhoršuje každý týždeň. Turecko sa snaží vojensky preniknúť do severného Iraku a všetky armády krajín Blízkeho Východu sú v najvyššej pohotovosti očakávajúc, kedy situácia exploduje do širokej regionálnej vojny.
Čo si väčšina ľudí neuvedomuje, alebo odmieta uznať je fakt, že Spojené Štáty tento stav podporujú a nie skúšajú zastaviť. Prečo by to robili?
Odpoveď je vcelku jednoduchá. Spojené Štáty potrebujú rozšíriť svoj vplyv, prítomnosť, a kontrolu nad Blízkym Východom a to z viacerých dôvodov. Jediná cesta ako toho dosiahnuť je po prvé, vyvolať alebo inak zapríčiniť vojnu zo všetkým čo k tomu patrí; ľudským utrpením, smrťou, deštrukciou a genocídou; ktorá umožní Spojeným Štátom intervenovať v mene demokracie, slobody a spravodlivosti. Prvým dôvodom je ropné bohatstvo ležiace na Blízkom Východe. Spojené Štáty potrebujú držať kontrolu nad touto ropou, kam prúdi a kto má k nej prístup. Ten kto kontroluje ropu Blízkeho Východu, ten ovláda svet. Druhým dôvodom je, že US potrebuje silnejšiu prítomnosť v oblasti pre relatívnu blízkosť Číny a Ruska. Prezident Bush rozdúchal plamienky studenej vojny rozširovaním a zakladaním vojenských základní v blízkosti Ruska a Číny, ktoré dávajú Spojeným Štátom strategickú výhodu v prípade vojnového konfliktu. Samozrejme, ak to nebudú Spojené Štáty kto má kontrolu nad Blízkym Východom, tak to bude niekto iný a to by zanechalo US v nevýhodnej politickej, ekonomickej a vojenskej situácii na svetovej scéne. Myslím, že každý už vie, že Spojené štáty sa neuspokoja s druhým miestom v ničom, bez ohľadu koľko nevinných ľudí musí zomrieť, aby to dokázali.
Ďalší málo známy a ešte menej publikovaný dôvod kontrolovať Blízky Východ je plán ropu produkujúcich krajín vytvoriť dohodu prezývanú „ropná burza", čo nie je nič iné ako pravidlá ropnej výmeny, ktoré sa významne vzdialia od starých akceptovaných metód platby za ropu, ktorá v súčasnosti prebieha v amerických dolároch. Nová ropná burza stanový pravidlá predaja ropy, a to výhradne iba tým krajinám, ktoré budú platiť v eurách, librách, alebo aj iných menách okrem dolárov. Táto ropná burza už existuje a zastrešuje mnoho ropu produkujúcich krajín vrátane Venezuely. Problém s implementáciou plánu je taký, že sa to jednoducho nedá urobiť naraz, lebo jediná vec držiaca dolár pred devalváciou na nulu je fakt, že všetky štáty potrebujú americké doláre na nákup ropy, ktorý je jedinou akceptovanou menou. Okamžitou zmenou na euro, alebo inú menu by zapríčinilo kolaps doláru, čo by malo ďalej za následok zrútenie americkej burzy a celej ekonomiky Spojených Štátov a tým aj zvyšku sveta, ktorý drží americké investície.
Plán Blízkeho Východu, Číny, Ruska, Venezuely a väčšiny ostatných suverénnych národov unavených dominanciou a aroganciou Spojených Štátov je doraziť ich ekonomicky, lebo vojensky to nie je možné. Všetky národy sú v procese pomalého odpredaja amerických cenín a investícií, procese, ktorý vyžaduje časový úsek niekoľkých rokov, na konci ktorého bude možná úplná nezávislosť od amerického doláru. Veria tomu, že tento pomalý proces nakoniec zlomí ekonomiku Spojených Štátov bez toho, aby sa zrútila ekonomika celého sveta. Fakt, že idea ropnej burzy vznikla a je v štádiu zavádzania v Iráne, sa nepozdáva vláde Spojených Štátov, nechať Irán kompletne zaviesť tento nový systém nepripadá do úvahy.
Ak sa Spojeným Štátom podarí kontrolovať svetové ropné zásobovanie, tak môžu určovať, ktorou menou sa bude nakupovať a tým eliminovať pokusy ostatných krajín zlomiť Spojené Štáty ekonomicky. Spojené Štáty sa teraz nachádzajú v blízkosti bodu odkiaľ už nie je možný návrat. Buď to celé vyhrajú, alebo onedlho všetko stratia a možnosť spôsobenia tretej svetovej vojny je riziko, ktoré musia podstúpiť.
Na tomto základe ste si teraz mohli vytvorili všeobecný obraz o východiskových plánoch Spojených Štátov, ale čo je to, čo im stojí v ceste dosiahnuť kontrolu nad Blízkym Východom? Ak ste hádali Irán, tak ste hádali správne. Nielenže sa Irán nachádza v strategicky dôležitom priestore, v blízkosti Izraelu, ktorý je hlavnou operačnou základňou Spojených Štátov v regióne, ale hlavne kontroluje námornú cestu cez Hormuzsku úžinu, ktorou vedie jediná cesta pre vývoz ropy zo všetkých krajín Blízkeho Východu do celého sveta.
Na druhej strane Rusko a Čína využívajú Irán pri vedení ich proxy vojen na Blízkom Východe z rovnakých dôvodov, ktorými sú snahy o kontrolu, podobne ako u Spojených Štátov. Irán je v tomto zmysle Ruskou a Čínskou operačnou základňou, tak ako je Izrael americkou. Eliminovanie Iránu, teda iránskej vlády je absolútne nevyhnutné pre získanie kontroly Spojených Štátov nad regiónom. Aké sú možnosti eliminovať Irán a ako by to prebiehalo?
Prvé dejstvo vojny s Iránom úž začalo, je ním invázia Iraku a vytvorenie základne odkiaľ je možné viesť ďalšie operácie v regióne. To by malo umožniť Spojeným Štátom vypracovať prípad proti Iránu, čo je súčasťou druhého dejstva plánu a momentálne v plných otáčkach.
Ak si prepnete na správy ktoréhokoľvek televízneho kanálu, alebo naladíte zahranično-politický komentár na svojom autorádiu, či otvoríte americké noviny, povedia vám nielen o hororoch vojny na miestach, ktoré sme tu už spomínali, ale v každom jednom prípade je z toho všetkého obviňovaný Irán. Ako Bush povedal, bez Iránu, ktorý je príčinou všetkých problémov a k tomu ešte vyvíjajúci atómovú bombu, aby zničil Izrael, by Spojené Štáty dokázali nastoliť mier a demokraciu na celom Blízkom Východe v priebehu niekoľkých mesiacov a uskutočniť to, čo si prajú Američania zo všetkého najviac, priviesť vojakov späť domov a skončiť vojnu. Čo bude ďalej?
Americký ľud je unavený prizeraním sa ako ich ekonomika ide dolu potrubím a sú si celkom istí, že za to môže prezident Bush. Ale opatrnou manipuláciou tlače a intenzívnym bombardovaním informáciami s tým istým obsahom z každej strany sa Bushovy nakoniec podarí presvedčiť Američanov, že príčinou všetkých ich problémov je Ahmadinedžád, Iránsky prezident a jedinou cestou ako môže Amerika vyhrať a prosperovať je eliminácia tohto problému. Aké konzekvencie bude z pohľadu vlády Spojených Štátov mať útok na Irán a prečo sa tak už nestalo?
Predovšetkým Irán je obrovská krajina s armádou oveľa silnejšou ako malo Nemecko a Japonsko spolu v 2. svetovej vojne. Má viac ako miliónové vojsko vycvičené lepšie, ako je ktorékoľvek iné a s technickou výzbrojou porovnateľnou so Spojenými Štátmi. Spojené Štáty majú len približne 300 000 pozemných vojsk, väčšina ktorých je uviaznutá v Iraku. Irán pravdepodobne kedysi mal jadrové, chemické a biologické zbrane zadovážené z Ruska a Číny. Irán tiež tvrdí, že má viac ako 400 000 ľudí prihlásených a trénovaných na samovražedné bombové misie, ktorí sú roztratení po Európe a Spojených Štátoch.
Mnohokrát sa už zmienili, že v prípade napadnutia kompletne uzatvoria Hormuzskú úžinu pre všetky plavidlá prepravujúce ropu z Blízkeho Východu a na znak hrozby rozmiestnili v úžine viac ako 1000 vysokorýchlostných lodí, plus desaťtisíce extrémne presných ruských rakiet namierených do tohto priestoru. Veci sa čoraz viac komplikujú, ale Spojené Štáty stále plánujú útok. Existuje plán "B"?
Priamočiara invázia podobná Irackej je zjavne nemožná, preto majú Spojené Štáty vypracovaný plán "B". Najprv však musí CIA odviesť svoj kus práce, vyprovokovať v Iráne čo najväčšie občianske nepokoje diskreditujúce lídrov a pripraviť pôdu pre zmenu režimu. A presne to sa deje práve teraz. Samozrejme, prvá vlna útokov na Irán bude vedená zo vzduchu a je reálne možné použitie JADROVÝCH ZBRANÍ k dosiahnutiu efektu, ktorý americká armáda nazýva "ŠOK a ÚŽAS". Nielen v Iráne, ale aj po celom Blízkom Východe. Tisíce analytikov zo všetkých sektorov, politických, vojenských, vedeckých a náboženských, všetci majú vážne pochybnosti, že takýto plán dosiahne cieľ, ale všetci sa zhodli, že ropné dodávky do väčšiny sveta a predovšetkým Spojených Štátov budú zastavené na dlhšiu dobu. Len trojtýždňová odstávka blízkovýchodnej ropy spôsobí hneď na začiatku zdvojnásobenie ceny a v priebehu ďalších týždňov sa cena stroj až štvornásobí, čo by zapríčinilo totálny kolaps ekonomiky Spojených Štátov a s nimi aj väčšiny sveta. Ako by bolo možné napadnúť Irán a zabezpečiť stálu, garantovanú dodávku ropy pre Spojené Štáty?
Venezuela je jediná odpoveď na americké problémy s dobytím Blízkeho Východu. Venezuela má najväčšie ropné rezervy vôbec kedy objavené, hovorí sa, že obsahujú viac ropy ako zásoby všetkých blízkovýchodných krajín spolu. Venezuela má demokraticky zvoleného a obľúbeného prezidenta, ale spôsobujúceho problémy Spojeným Štátom v celom regióne. Prezident Chavez si vyrobil z komunistických krajín Kuby, Severnej Kórei, Číny a predovšetkým Islamskej Iránskej Republiky spojencov. Nazýva prezidenta Busha všetkými možnými menami, otvorene prehlásil, že sa v prípade vojny US s Iránom postaví na stranu Iránu. Nakupuje vojenskú techniku od Ruska v hodnote miliárd dolárov.
Spojené Štáty stoja na pokraji vyhlásenia Chaveza za teroristu a Venezuelu za štát sponzorujúci terorizmus. Hlavno-prúdové médiá a aj nezávislé ho vyhlasujú za ďalšieho Fidela Castra, vedúceho Venezuelu a celú Latinskú Ameriku ku komunizmu a anti-amerikanizmu, predstavujúci obrovskú hrozbu pre svet.
Nie je žiadnym tajomstvom, že sa Spojené Štáty v roku 2002 vo Venezuele pokúsili o puč, ktorý zlyhal, ale neodradil. CIA je vo Venezuele zaneprázdnená organizovaním opozície, kým médiá pripravujú pôdu pre Busha na inváziu Venezuely, keď sa to stane nevyhnutným.
Normálna invázia s vyloďovacími plavidlami na plážach a vojskom prekliesňujúcim si cestu do hlavného mesta sa neudeje, ale obsadenie Venezuely Spojenými Štátmi je eminentné.
Niekde som počul, že krajiny spriatelené s Venezuelou ako Čína, Rusko a susedné latinskoamerické štáty by nepripustili obsadenie Venezuely Spojenými Štátmi, tento pohľad je však absolútne chybný a ak ste dávali pozor čo som už raz povedal, je vám jasné prečo sa Venezuele nedostane od nikoho žiadnej pomoci v prípade konfliktu so Spojenými Štátmi.
Každá krajina na svete je závislá na stabilnom americkom doláre a žiadna krajina nezničí svoju ekonomiku tým, že by dopustila zrútenie sa ekonomiky Spojených Štátov predtým ako nadíde pravý čas. Udržiavaním ostatných veľkých krajín závislých na Spojených Štátoch je to čo umožňuje Spojeným Štátom robiť komukoľvek čokoľvek s absolútnou beztrestnosťou a žiadna krajina nie je ochotná spáchať ekonomickú samovraždu tým, že by pomáhala Venezuele.
Keď spáchajú atentát na Chaveza, alebo CIA a opozícia vyprovokujú občiansku vojnu, revolúciu, alebo puč, bude to dostatočný dôvod, aby OSN v mene slobody a demokracie schválila vyslanie mierových jednotiek vedených Spojenými Štátmi.
Mierové jednotky - US Marines - urobia presne to čo urobili v Iraku, zvrhnú Chavezovu vládu a nahradia ju svojimi vlastnými lídrami, obsadia ropné polia a ostatnú dôležitú infraštruktúru a nechajú Venezuelčanov navzájom sa vyzabíjať.
Toto sa stane, keď nadíde ten pravý čas, kedy bude nevyhnutné chrániť Americké záujmy a hlavno-prúdový Američania to všetko budú sledovať na CNN a Fox News z ich komfortných bazénov a džakúzi na veľkoplošných obrazovkách, aplaudujúc prezidentovi Bushovy za to, že ich znovu raz zachránil pred komunistickým diktátorom ako Chavez a nebezpečnými teroristami, ktorým je venezuelský ľud.
Zhodnoťme situáciu, v ktorej sa Venezuela nachádza.
1. Amerika je odhodlaná chrániť si svoju nadradenosť vo svete politicky, ekonomicky a
vojensky, urobí všetko nevyhnutné, aby tento cieľ naplnila.
2. Kontrola svetových zásob ropy je bezpodmienečná.
3. Vyvolanie regionálnej vojny na Blízkom Východe je nutné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zapríčiní prerušenie zásobovania ropou na neurčitú dobu, čo môže spôsobiť ekonomický kolaps.
4. Venezuela je jediná krajina disponujúca enormnými zásobami ropy, ktoré Amerika potrebuje na preklenutie obdobia vojny na Blízkom Východe, ktorá by mohla trvať roky, alebo dokonca desaťročia.
5. Americká armáda vidí inváziu Venezuely skôr ako cvičenie, než hodného protivníka, s jej relatívne malým vojskom disponujúcim so zastaranou technikou a vybavením. Niečo ako zobrať dieťaťu lízatko.
Stane sa to pred, alebo po bombardovaní Iránu? To nie je možné s istotou určiť, lebo každú chvíľu sa môže hocičo udiať čo pozmení plány, ale jedna vec je istá...Keď na Irán začnú padať bomby, akože začnú, Chavez zastaví Amerike prísun ropy a to bude všetko čo Bush potrebuje, aby spustil inváziu Venezuely, a znovu mu raz prejde napadnutie suverénneho národa, lúpež jeho nerastných zdrojov, zabíjanie jeho ľudí a vyhlásenie ďalšej misie za dovŕšenú vo "Vojne proti Teroru".
Preložil: Dušan Krnáč